Elektra Otel Yönetim Sistemleri

Elektra Otel Otomasyonu, turizm ve konaklama sektöründe hizmet veren tesislerin tüm operasyonlarını, elektronik ortamda takip edebilecekleri kapsamda modüllere sahiptir.  Modüler yapıda tasarlandığından her işletme kendi ihtiyacına göre aşağıdaki modüllerden seçim yaparak kullanılabilir.
 
Ön Büro Modülü:
Rezervasyon, Check In, Check Out, Folyo, Fatura, Kasa, Housekeeping, Acente, Misafir, Cari Hesaplar, Doluluk ve Karlılık Analizleri, Gece Raporu, Yedekleme, Room Rack, Emniyet Kimlik Bildirimi bölümlerini kapsar.
 
Santral, Santral VOIP Modülü:
Görüşmelerin ücretlendirilmesi ve Folyolara Aktarılması, Ofis ve idari Görüşmelerin Takibi, Geriye dönük Rapor ve Analizleri kapsar.
 
Muhasebe Modülü: 
Dövizli ve Miktarlı Hesap Takibi, Resmi Defterler, Mali Tablolar, Çek Senet Takibi, Yapılandırma bölümlerini kapsar. Stok ve Ön büro ile Entegre çalışabilir.
 
Stok ve Maliyet Analiz Modülü: 
Stok ve Ürün Takibi, Reçetelendirme, Depo Takibi, Üretim, Sayım, Satın alma, Maliyet Analizleri ile Satıcı ve Personel Cari İşlemlerini takip eder.
 
Satış Noktası Sistemi Modülü (POS):
Satış Noktası Programı, X,Z, ve Kasiyer Raporu, Satış, Personel, Zayi Analizi, Kredili Hesap Takibi, Sipariş, Adisyon, POS Klavye, El Terminali ve Dokunmatik Ekranla Çalışmaya imkan sağlar.
 
İnsan Kaynakları Modülü: 
Çok firmalı çalışabilme, Sicil, puantaj, Bordro, Resmi Bildirgeler, Vizite Katlar, izinler bölümlerinden oluşur.
 
Spor ve Spa Yönetimi Modülü:
Sağlık ve Spor Merkezindeki Kişi, Salon ve Ekipmanların Rezervasyon ve Satışını Takip eder.
 
Opex Modülü (Operasyon Yönetimi):
Tesis içerisindeki tüm iş, görev, sorun, mesaj, karar ve duyuruların kaydedilip takibinin yapıldığı çağrı kayıt ve operasyonel kontrol ve yönetim sistemidir. İstenilen durumlarda çağrılar ek olarak program içinden SMS yoluyla ilgili kişinin cep telefonuna da gönderilebilir.
 
İnteraktif TV Modülü: 
Oda televizyonlarından misafirin konaklama detayları, extra harcamalar vb. konaklamaya ilişkin bilgilere ulaşımını sağlar.
 
Pay TV Entegrasyonu Modülü: 
Otel odalarında müşterilerin kullanabileceği izle – öde sisteminin (Pay TV) ücretlendirmesinin otomatik yapılması ve müşteri folyolarına aktarımını sağlar.
 
Banket Modülü: 
Konferans, düğün vb. organizasyonlarda ilgili salonların rezervasyon kontrolü başta olmak üzere, organizasyonla ilgili tüm işlemlerin (ürün seçimi, kiralama süresi, görevli personel, müzik, sunulacak yemek veya kokteyl paketleri, ücretlendirme vb.) hızlı ve hatasız yapılmasını sağlar.
 
Merkezi Yönetim Modülü:
Çok şubeli işlemlerde, muhasebe, finanasman, organizasyon planlama, personel, satış ve pazarlama yönetimi için uzaktan erişimle tek merkezde yönetimini sağlar.
 
Web Tabanlı Konsolide Raporlama Modülü: 
Günlük, haftalık, aylık istenilen tüm raporların internetten izlenilebilmesini sağlar.
 
CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) Modülü:
Müşterilere daha hızlı ve daha kaliteli hizmet vermeyi amaçlayan  otellerin, müşteri şikayetleri ve isteklerinin takibini sağlayan, anket vb. yollarla müşterilerin tercihlerini belirleme imkanı sunan yönetim programıdır.
 
WEB Tabanlı CRM ile; Otelden ayrılan misafire otomatik mail ile "teşekkür" gider.Mail içerisinde bulunan link ile hazırladığınız anket online olarak misafir tarafından doldurulur. Anket cevapları otomatik olarak Elektra Programı'nın içerisine işlenir.Otelin içerisinde ya da otel dışarısında doldurulan anket ayrı ayrı değerlendirlip analiz edilir. Müsteri memnuniyetiniz hakkında detaylı raporlamalar hazırlanır.
 
 
Acente Entegrasyonu Modülü: 
Otellerin bağlı bulundukları (veya anlaşmalı oldukları ) acenteler ile müşterilerin rezervasyon, konaklama, ücretlendirme vb. bilgilerinin alışverişini sağlayan sistemdir.
 
Kredi Kartıyla Online İnternet Rezeravasyon Modülü: 
Müşterilerin internet üzerinden online rezervasyon yapmasına olanak veren sistemdir. Kredi Kart Otorizasyonu, Para Blokaj ve Taksitlendirme gibi kolay ve güvenli pazarlama sağlayan fonksiyonel bir yazılımdır. 
 
Demirbaş Program Modülü:
Elektra Demirbaş Modülü barkotlu el bilgisayar ile sayım yapabilen, ürünlerin özelliklerine ve yerlerine göre barkod basabilen, garanti ve servis anlaşmaların takip edebilen ve muhasebe ile entegre çalan bir modüldür.
 
IVR (Sesli Yanıt) Sistemi Modülü: 
Alakart restoranlardaki yemek rezervasyonlarının odalarından, konaklayanlar tarafından sesli yanıt sistemi ile yapılmasını sağlar.  Sistem her oda için günde 1 kez akşam yemeği ve 1 kez sabah kahvaltısı rezervasyonu yapılmasına izin verecek şekilde tasarlanmıştır.
 
Elektra - Bina Klima Entegrasyonu:
Otele gelen misafirin check-in işlemi yapılırken oda kliması otomatik olarak açılmaktadır. Check - out işlemi yapılırken de oda kliması otomatik olarak kapanmaktadır. Elektra üzerinden takip edilen klima sistemleri sayesinde misafirlerinizin konforu artarken, oteliniz tasarruf etmektedir.
 
NEDEN ELEKTRA?
 
En Geniş Kapsamlı Otel Programıdır
Elektra V3 Otel Otomasyonu ile başka hiçbir yazılım programına ihtiyaç duymadan tesisinizi yönetebilir; Personel Kontrol sisteminden, misafir bilgilerinin eksiksiz ve otomatik sisteme aktarılarak kayıt altına alınmasına, online rezervasyondan, bütçe, satış, performans analizlerine, internet kontrol sisteminden, web üzerinden raporlamalara kadar tüm birimlerinizi takip edebileceğiniz bir sistem kurabilirsiniz.
 
15 Yıldır Windows Ortamında Geliştirilen Tek Programıdır
Elektra Windows Ortamında yazılmış İLK otel yazılımıdır. Gerek diğer otel programlarından yapılan geçişler gerekse yılların birikimleri ile edindiğimiz bilgiler 2300 den fazla tesiste aktif olarak kullanılmaktadır.
 
Konusunda Uzman Kişilerden Oluşan Kadroya Sahiptir
Akdeniz Üniversitesi Teknokenti’nde bulunan yazılım geliştirme ekibimizde 20 yılı aşkın süredir yazılım üreten 5 mühendis,  13 programcı ve destek personeli bulunmaktadır. Elektra ile sadece otel otomasyonuna değil, sizinle beraber yürüyen profesyonel bir teknoloji partnerine de sahip olursunuz.
 
Tüm Donanımlarda Yüksek Performansta Çalışır
MSSQL Server ve Windows teknolojisindeki tecrübe ve başarımız bize düşük konfigürasyonlarda bile çok hızlı ve güvenli çalışmayı, hiçbir zaman bozulmayan ve kaybolmayan bir veri tabanına sahip olmayı sağlar.
 
Program Yapısı Gelişmeye Açıktır
Sürekli değişmek ve gelişmek zorunda olan hizmet sektörünün içinde yaşayan kullanıcılarımızdan gelen talepler Ar-Ge departmanımız tarafından ayrıntılı olarak değerlendirilir, programın esnek alt yapısı sayesinde ihtiyaçlarla paralel ve eş zamanlı olarak geliştirmeler yapılarak güncellemeler sık aralıklarla partnerlerimize sunulur.
 
Eğitim Kuruluşlarında En Yaygın Öğretilen Otel Otomasyon Yazılımıdır
Üniversitelerde ve turizm meslek liselerinde ders olarak okutulmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı öğrenciler için Elektra Kullanım Kılavuzu adı ile ders kitabı yayınlamıştır. Elektra eğitimi almış kalifiye personel bulmak çok daha kolaydır.
 
Satış Sonrası Destek Hizmetleri Kesintisiz Çalışma Garantisi Sağlar
Anlaşmalı kullanıcılarımız 7 gün 24 saat kesintisiz online destek hizmeti, gerektiğinde 2 saat içinde müdahale garantisine sahiptir.
 
Destek hizmeti bölge ofislerimizden veya Türkiye geneline yaygın 41 bayimizden alınabilmektedir.
 
Globaldir
Kullanıcı ve tesise göre 89 farklı dilde kullanılabilinir. Bunun için ayrı bir entegrasyon gerektirmez.
 
Aynı şirketin birden fazla şubesi aynı server üzerinden yönetilebilir. Şubelerdeki kullanıcılar yetki tanımlamaları ile parametrik olarak sistemi ayrı ayrı ve/veya bir arada kullanabilir, yöneticiler web tabanlı raporlamalar yardımı ile tesiste olmadıkları zamanlarda bile takiplerini, personellerine ihtiyaç duymadan yapabilirler.
 
Pratik ve Kolaydır
Düzenli, operasyon akışına göre dizayn edilmiş menülerinin olmasının yanında kullanıcının ana diline göre dil seçimi yapabilmesi sebebiyle kolay öğrenilir ve kullanılır. Öğretme ve öğrenme süresi kısadır.
 
Özelleştirilebilir
Herhangi bir bilgisayar uzmanına ihtiyaç duymadan, kendi ekran tasarımınızı yapmanıza izin verir, sık kullandığınız rapor ve menüleri kendinize göre sabitleyebilir, gerektiğinde anlık işlemler için değiştirebilirsiniz.
 
Hızlı, Kolay ve Güvenilir Analizler Verir
Geçmişi ve geleceği aynı anda ve bir kaç saniyeden fazla zamanınızı almadan, birden fazla veriye göre tek tuşla raporlayabilen İLK ve TEK programdır.